نحوه ثبت نام در سامانه پیام کوتاه سادوا ۲۸/۱۱/۱۳۸۹

بجای مقدمه : با راه اندازی سامانه پیام کوتاه سادوای بالاده به شماره “ ۳۰۰۰۷۶۵۰۰۰۳۳۳۲ “  ثبت نام در این سامانه نیز شروع شده و همه اهالی محترم بالاده و منطقه دوسرشمار می توانند در این سامانه ثبت نام کرده و پیام های مهم مربوط به بالاده و منطقه دوسرشمار به آنان ارسال شود و یا آنان نظرشان را در باره موضوعات مربوطه به زادگاه مان با ما در میان بگذارند. در چند روز گذشته تعداد زیادی از همولایتی های بالادهی در این سامانه ثبت نام کرده اند و عده ای از همولایتی های دوسرشماری نیز گلایه کرده اند که چرا این سامانه فقط برای بالاده است . لازم به یادآوری است که ما نیز خوشحال خواهیم شد تا اعلام کنیم که این سامانه در مواقعی که نیاز به اعلام خبری مربوط به منطقه باشد آن را با کمال میل ارسال خواهد کرد ولی شرط آن داشتن شماره تلفن همه اهالی این منطقه است که ما هنوز در اول خط هستیم و تعداد بسیار اندکی از اهالی دیگر روستاهای منطقه ( غیر از بالاده ) را داریم و چنانچه دوستان شماره های بیشتری برای ما بفرستند حتما این وظیفه را انجام خواهیم داد.

نحوه جمع آوری شماره تلفن ها : مطمئناْ در گوشی تلفن همراه هر کدام از ما شماره ده ها نفر از دوستان و بستگان مان وجود دارد و یا بطور روزانه ده ها نفر از اهالی منطقه را می بینیم که می توانیم شماره و مشخصات آنان را یادداشت کنیم و وقتی که این شماره ها یکجا جمع شود بسیار زیاد خواهند شد .

مشخصات ثبت نام شوندگان: شما می توانید شماره موبایل خود و بستگان و دوستان بالادهی و یا دوسرشماری خود را با مشخصات زیر برای ما بفرستند تا در بانک اطلاعات سادوا ثبت شود . شماره موبایل و مشخصات افراد محرمانه تلقی شده و فقط مدیر انجمن فرهنگی سادوای بالاده به آنان دسترسی خواهد داشت :

نام و نام خانوادگی /  نام پدر / پدربزرگ/  نام روستای منطقه دوسرشمار /  تاریخ تولد / شغل  / محل سکونت ( درج اطلاعات بیشتر اختیاری است ) . مثال فرضی : حسین دهبندی / اکبر / حاج محمد/ بالاده / ۱۳۳۵/ کارمند ثبت احوال / ساری

نحوه ارسال : مشخصات خود و بستگان و دوستانتان ( که از اهالی دوسرشمار باشد ) را به شماره “ ۳۰۰۰۷۶۵۰۰۰۳۳۳۲ “ پیامک بزنید و یا در بخش یادداشت در زیر همین متن بنویسید و یا برای ما ایمیل بزنید. sadva86@gmail.com

گروه بندی ثبت نام شوندگان : برای آسانی پیدا کردن و ارسال پیام به گروه های هدف ، اهالی بالاده و منطقه دوسرشمار را به صورت زیر تقسیم بندی کرده ایم  :

۱. گروه ۱ : اعضای انجمن فرهنگی سادوای بالاده ( پیام های مربوط به این انجمن )

۲٫ گروه ۲ : اهالی بالاده  ( پیام های عمومی مربوط به بالاده /  درخواست ها و مشورت های عمومی / نظرسنجی / پیام های تبلیغات تجاری  )

۳٫ گروه ۳ : اهالی روستاهای منطقه دوسرشمار ( پیام های عمومی مربوط به منطقه دوسرشمار  /  درخواست ها و مشورت های عمومی / نظرسنجی / پیام های تبلیغات تجاری  )

یادآوری : در سال های گذشته وقتی جلسه ای در مکان هایی مثل زیروان و یا یکه توت و … با موضوع بالاده تشکیل می شد برای دعوت افراد با مشکلات زیادی روبرو بودیم . در حالیکه هیچ آماری از بالادهی ها نداشتیم باید برای همه افراد دعوت نامه ای مکتوب توسط نفر فرستاده می شد که این کار وقت و پول و نیروی زیادی را می طلبید و هموراه تعداد زیادی از افراد در منزل نبوده و یا نمی شد آنان را پیدا کرد و لذا نمی توانستیم دعوت شان کنیم و همواره این گلایه وجود داشت که چرا ما را دعوت نکردید ؟ گاهی هم افراد جلسه را فراموش می کردند که این بار گلایه از سوی برگزار کنندگان جلسه بیان می شد و مشکلاتی دیگر که همه ما از آنها آگاه هستیم.

با راه اندازی سامانه پیام کوتاه سادوا می توان یک پیام واحد را به همه کسانی که شماره آنان در این سامانه ثبت شده است فرستاد.

مثال ۱ : مراسم بیست و هشتمین یادواره شهدای دوسرشمار در تاریخ ۶/۵/۱۳۹۰ در روستای بالاده برگزار می شود و ما نمی توانیم به روش سنتی به همه مردان و زنان دوسرشماری که در اقصی نقاط ایران پراکنده هستند دعوتنامه بفرستیم و لذا بسیاری از آنان از سر بیخبری از شرکت در این مراسم محروم می شوند . اما با داشتن شماره تلفن همراهشان هر کجای ایران که باشند دعوت شان خواهیم کرد .

مثال ۲ : اهالی یکی از روستاهای دوسرشمار می خواهند برای عمران و آبادانی روستایشان جلسه ای را در فلان روستای دشت مازندران برگزار کنند و از طریق این سامانه می توانند آنان را دعوت کنند و حتی ساعاتی قبل از جلسه نیز پیامی دیگر برای یادآوری ارسال کنند .

مثال ۳ : شخصی از اهالی دوسرشمار در بیمارستان نیاز به خون دارد و با ارسال یک پیامک به همه اهالی می توان در اسرع وقت جانش را نجات داد.

مثال ۴: شخصی به رحمت خدا می رود و برای تشییع جنازه اش می توان همه اهالی یک روستا و یا منطقه را با خبر کرد.

مثال ۵ : شورای اسلامی فلان روستای دوسرشمار می خواهد کاری عمرانی انجام دهد که نیاز به مشورت اهالی روستا دارد و یا به حضور تعداد زیادی نفر در روستا برای انجام کاری عمومی نیاز می باشد و از طریق سامانه سادوا می توان نظر آنان را دریافت و برای حضور در منطقه دعوت کرد .

مثال ۶ : شخصی از اهالی دوسرشمار شرکتی دارد و می خواهد تخصص و یا خدماتی را به دیگر همولایتی های خود با تخفیف بیشتری ارایه دهد ولی ما از وجود شرکت آن بیخبر هستیم و مدیر شرکت می تواند با یک پیامک به صدها نفر  پیام تبلیغاتی بفرستد و مردم را از وجود شرکت خود و خدمات آن آگاه سازد . و ده ها خدمات دیگر …

ثبت نام در سامانه سادوا به اطلاع رسانی سریع تر به تعداد افرادی بیشتر و مشارکت آنان در تصمبیم گیری های عمومی بالاده و منطقه دوسرشمار می انجامد . تاکنون بیش از ۲۸۰ شماره موبایل اهالی بالاده و دیگر اهالی روستاهای منطقه دوسرشمار را در این سامانه وارد کردیم و انتظار داریم در آینده این شماره به بیش از ۱۰۰۰ نفر برسد.

شما نیز با ارسال چند شماره همراه و مشخصات درخواستی ما را یاری کنید .

با احترام مدیر انجمن فرهنگی سادوای بالاده / عین اله آزموده چهاردهauthorنوشته: انجمن فرهنگی سادوا dateتاريخ : ۵ تیر ۱۳۹۰