گزارش برگزاری بیست و نهمین یادواره ی شهدای منطقه ی دوسرشمار / به رسم سال های گذشته بیست و نهمین یادواره ی شهدای منطقه ی دوسرشمار برگزار شد. مراسم شهدای منطقه ی دوسرشمار همه ساله برای گرامیداشت ۳۴ تن از شهدای عزیز و گلگون کفن منطقه ی دوسرشمار ( روستاهای بالاده، پایین ده، تیله بن، قلعه، میرافضل، واوسرنو در بخش چهاردانگه ساری ) برگزار می شود. این بار روستاهای قلعه و پایین ده میزبان مردم قدرشناس و عاشق شهدا بودند و به حق میزبانی شایسته ای داشتند.

ستاد یادواره ی شهدای قلعه و پایین ده که از ماه ها قبل خود را برای برگزاری مراسم یادواره ی شهدا با تشکیل جلساتی ماهانه آماده کرده بود، برنامه هایی برای بهتر و با شکوه تر برگزار شدن یادواره شهدا داشت که نتیجه و حاصل این جلسات در یادواره ی شهدای امسال کاملاً مشهود بود.

یکی از برنامه هایی که ستاد یادواره ی شهدای قلعه و پایین ده در جلسات ماهانه مورد بحث گذاشته بود و همچنین از طرف کمیته ی فرهنگی و کمیته ی ورزشی که تشکیل شد مصرانه و مجدانه مورد پیگیری قرار گرفت، برگزاری مسابقات فوتسال، با نام « مسابقات فوتسال شهدا » بود که انصافاً به بهترین شکلی برگزار شد. ستاد یادواره ی شهدای قلعه و پایین ده با پذیرفتن مشکلات و دردسرهایی که برگزاری این گونه مسابقات در هر سطحی دارد و همچنین انرژی زیادی از مسئولین کمیته ی ورزشی ستاد و حتی کل ستاد یادواره ی شهدای قلعه و پایین ده خواهد گرفت، نشان دادند که برای جوانان و نوجوانان منطقه ی دوسرشمار هم برنامه هایی که بتوانند آنان را هم با شهدا البته به روش امروزی و جوان پسند آشنا کنند دارند. این گونه مسابقات ورزشی آخرین بار در حدود هشت سال پیش و البته توسط ستاد یادواره ی شهدای قلعه و پایین ده برگزار شد و در واقع ریسک برگزاری این گونه مسابقات ورزشی را این ستاد قبول کرده و بابت این همه زحمات دوستان ستاد از طرف جوانان منطقه ی دوسرشمار تشکر و قدردانی می کنیم.  در این دوره از مسابقات آقایان وحید اسماعیل پور و رضا جعفر پور و دیگر دوستان ستاد زحمات بسیاری کشیدند. ان شاء الله به زودی گزارش کاملی از این دوره از مسابقات در وب سایت دوسرشمار خدمت شما ارائه خواهد شد.

مردم در داخل مسجد قلعه محل برگزاری یادواره

 یکی دیگر از برنامه هایی که چند سالی است به روش های گوناگون برای مراسم شهدای منطقه ی دوسرشمار در نظر گرفته می شود، برگزاری کوهپیمایی یا راهپیمایی در صبح روز قبل از مراسم یادبود شهداست که امسال نیز مانند سنوات گذشته برگزار شد. در این راهپیمایی گروهی از جوانان و اهالی روستاهای قلعه و پایین ده با عنوان « گروه کوهنوردی یاد یاران » شرکت کردند. ابتداء اهالی روستای قلعه در حدود ساعت  ۷ صبح روز چهارشنبه ۹۱/۴/۲۱ به سمت روستای پایین ده حرکت کردند و سپس گروهی از اهالی روستای پایین ده در این روستا به آنها ملحق شدند و با هم به سمت بقعه ی متبرکه ی امامزاده میرافضل حرکت کردند و مورد استقبال