برنامه صعود بانوان کوهنورد مازندران به قله شاهدژ از بالاده، ۱۵ و ۱۶ بهمن ۱۳۹۴/ به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، صعود زمستانی بانوان کوهنورد استان مازندران به قله شاهدژ (به ارتفاع ۲۸۰۲ متر) برگزار می شود. آقای علیرضا قاسم پور رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان ساری در گفت و گوی تلفنی با سایت سادوای بالاده در باره چگونگی این صعود بیان کردند: «این صعود با حضور ۷۰ تا ۸۰ تن از بانوان کوهنورد سراسر استان مازندران در روزهای ۱۵ و ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ برگزار می شود. ابتدا کوهنوردان در روز پنجشنبه ۱۵ بهمن ماه به روستای بالاده (در منطقه دوسرشمار بخش چهاردانگه ساری) رفته و شب را در این روستا می گذرانند و صبح روز جمعه ۱۶ بهمن ماه از جبهه جنوبی به این قله صعود خواهند کرد.

وی هم چنین بیان داشتند: « برنامه ریزی این صعود را هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان مازندران انجام داده و میزبانی برنامه بر عهده هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان بهشهر می باشد. هم چنین هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان ساری نیز در اجرای برنامه همکاری می کند».

عکس: آقای کمیل قاسم پور

انجمن فرهنگی سادوای بالاده مقدم بانوان کوهنورد استان مازندران به روستای بالاده را گرامی داشته و برایشان آرزوی موفقیت و ثبت خاطرات شیرین در صعود به قله اساطیری شاهدژ را دارد.

authorنوشته: انجمن فرهنگی سادوا dateتاريخ : ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
entry نظرات دیگران در مورد این مطلب
مهدی علامه قاسمی گفت

سلام. ان شا ا… به سلامتی صعود کنند.همیشه سالم و تندرست باشید.

خسته نباشید کوهنوردان عزیز٫ به بالاده خوش اومدید