یاسر خاسب، شرکت در ۲ فستیوال تئاتری در فرانسه و آلمان/ «خاسب» درباره جدیدترین اجراهای بین‌المللی گروه تئاتر «بدن دیوانه» به خبرنگار مهر گفت: از روز سه‌شنبه ۱۸ آبان‌ماه برای حضور در فستیوال «میمه سیس» در شهر پاریس به کشور فرانسه سفر کردم و قرار است در روزهای ۱۰ و ۱۱ نوامبر (۲۰ و ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۵) در این فستیوال اجرا داشته باشم.
وی ادامه داد: در این فستیوال، تئاترهای فیزیکال اجرا می‌شوند و همه آثار فضایی نیمه بداهه دارند. نکته جالب آثار این فستیوال این است که چند گروه خارجی مختلف در قالب یک تیم اجرایی کار می‌کنند و اثری را به صحنه می‌برند.
سرپرست گروه «بدن دیوانه» یادآور شد: سال گذشته نیز در فستیوال «میمه سیس» شرکت کرده بودم که متأسفانه شب قبل از اجرای ما، حادثه تروریستی شهر پاریس توسط داعش رخ داد و فستیوال لغو شد. امسال بار دیگر همه گروه‌ها از جمله «بدن دیوانه» برای اجرا در این فستیوال دعوت شده‌اند.
خاسب درباره حضور و اجرا در کشور آلمان نیز توضیح داد: بعد از اجرا در فستیوال «میمه سیس» در فرانسه به شهر کیل در آلمان سفر می‌کنم تا در فستیوالی تئاتری در این شهر شرکت کنم. وجه مشترک ۲ فستیوال فرانسه و آلمان این است که کارهای تک‌نفره در آن حضور دارند. در فستیوال شهر کیل نیز روزهای ۱۶ و ۱۷ نوامبر (۲۶ و ۲۷ آبان‌ماه) اجرا دارم.
منبع: خبرگزاری مهر

………………………………………………………………………

سادوا: لازم به یادآوریست که آقای یاسر خاسب فرزند شهید عبدالخالق خاسب (از خاندان چهادرهی بالاده) و از کارگردانان و بازیگران مطرح تئاتر ایران در سطح بین المللی می باشند. برایشان آرزوی تندرستی و موفقیت داریم.

authorنوشته: انجمن فرهنگی سادوا dateتاريخ : ۲۵ آبان ۱۳۹۵