زمان و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا / با توجه به اینکه در تماس تلفنی با جناب آقای امینی بخشدار محترم چهاردانگه، روستاهای بالاده و سایر روستاهای منطقه دوسرشمار (پایین ده، تیله بن، قلعه، میرافضل و واوسرنو بخش چهاردانگه ساری)، شرایط برای داشتن سه نفر عضو شورای اسلامی روستایی را دارا می باشند، لذا اطلاعیه ستاد انتخابات کشور در باره زمان و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی روستا را در زیر می آوریم:

متن اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات کشور بدین شرح است:

« بسم الله الرحمن الرحیم / اطلاعیه شماره ( ۴ ) / به آگاهی عموم ملت شریف ایران اسلامی می‌رساند، ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز دوشنبه مورخ ۲۶/۱/۱۳۹۲ در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور آغاز و تا پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخ ۱/۲/۱۳۹۲ ادامه خواهد یافت.

همچنین به منظور تسهیل در امر ثبت نام، داوطلبان گرامی می‌توانند از روز شنبه مورخ ۲۴/۱/۱۳۹۲ تا پایان مهلت ثبت نام با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ICT روستایی، اقدام به پیش ثبت نام نموده و از دفاتر مزبور شماره رهگیری دریافت و از تاریخ ۲۶/۱/۱۳۹۲ شخصاً با در دست داشتن اصل مدارک زیر و شماره رهگیری به فرمانداری یا بخشداری مربوطه مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل و نهایی نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به شرح زیر می باشد:

۱٫ اصل شناسنامه عکس دار و دو نسخه تصویر کلیه صفحات آن.
۲٫ اصل کارت ملی و تصویر آن.
۳٫ اصل کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن.
۴٫ چهار (۴) قطعه عکس جدید ۴ × ۳٫
۵٫ اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر.
۶٫ اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا از سمت یا شغل جهت مشمولین ماده ۲۸ قانون.
۷٫ اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر.
در پایان اعلام می‌گردد، داوطلبان می‌توانند جهت ثبت نام مستقیماً به فرمانداری‌ها یا بخشداری‌ها مراجعه نمایند. »

……………………………………………………………….

قابل توجه بالادهی های عزیز: برای نامزدی در شورای اسلامی مناطق روستایی زیر ۲۰۰ خانوار، افراد داوطلب می بایست سواد خواندن و نوشتن و آبادی های بالای ۲۰۰ خانوار نیز داوطلبان باید دیپلم داشته باشند. هم چنین شخص داوطلب باید شرایط زیر را نیز دارا باشد.

……………………………………………………………….

شرایط داوطلبان عضویت در شوراهای شهر و روستا

  • در انتخابات شوراها همه اقشار جامعه که واجد شرایط هستند می توانند ثبت نام کنند ولیکن بایستی با این قوانین آشنا باشند.
  • بر اساس بند ۱ ماده ۲۸ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران، وزرا و معاونین آنها، روسای سازمان‌ها و ادارات عقیدتی و سیاسی نیروهای مسلح و هر مسئولی که در نظام جمهوری اسلامی حوزه مسئولیت او به کل کشور تسری دارد از عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا سراسر کشور محرومند.
  • بر اساس بند ۳ این ماده شهرداران، مدیران مناطق شهرداری و موسسات و شرکت‌های وابسته و شاغلین در شهرداری‌ها و موسسات و شرکت‌های وابسته و همچنین دهیاران و شاغلین در دهیاری از عضویت در شورای اسلامی شهر محل خدمت خود محرومند، مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.
  • کلیه مسئولین استانی، شهرستانی و بخش از عضویت در شوراهای اسلامی واقع در محدوده آن استان، شهرستان و بخش محرومند و می‌بایست قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا داده و در آن سمت شاغل نباشند.
  • توضیح ماده ۲۹ قانون انتخابات شوراها: کسانی که در جهت تحکیم مبانی رژیم سابق نقش فعال داشته‌اند‌، محکومین به خیانت، کلاهبرداری، غاصب اموال دیگران، محکومین به حدود شرعی، وابستگان به احزاب، سازمانها و گروهک‌هایی که غیر قانونی بودن آنها از طرف مراجع صالحه اعلام شده باشد، قاچاقچیان مواد مخدر و معتادان به این مواد و محجوران و کسانی که به حکم دادگاه مشمول اصل ۴۹ قانون اساسی باشند و همچنین مشهوران به فساد و متجاوزان به فسق از عضویت در شوراها محرومند.
  • براساس ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراها داوطلبان عضویت در شوراها نمی‌توانند همزمان در بیش از یک حوزه انتخابیه به عنوان داوطلب ثبت نام نمایند، در غیر اینصورت اسم آنها از فهرست داوطلبان حذف و از آن تاریخ تا پایان همان دوره از داوطلب شدن در انتخابات شوراها محرومند.
  • همه داوطلبان باید ۲۵ سال تمام و تابعیت کشور جمهوری اسلامی را داشته باشند و اگر فردی دارای دو تابعیت باشد نمی‌تواند در این انتخابات داوطلب شود و همچنین اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه و ابراز وفاداری به قانون اساسی کشور از جمله موارد مطرح در قانون می‌باشد.

نقل از همشهری آنلاین

………………………………………………………………………..

سایت سادوا در رابطه با نامزدی و عضویت در شورای اسلامی بالاده، به زودی مطلبی منتشر خواهد کرد.

 

authorنوشته: انجمن فرهنگی سادوا dateتاريخ : ۲۳ فروردین ۱۳۹۲
entry نظرات دیگران در مورد این مطلب
ساداتی تیله بنی گفت

سلام قبلاً اعلام کرده بودند که فقط روستای پایین ده شرایط انتخاب شورا را دارا می باشد. آیا خبر فوق صحت دارد که تمام روستاها منطقه بتوانند برای خودشان شورا انتخاب نمایند؟
…………………………………………..
سادوا: سلام. تا جایی که ما مطلع شدیم همه روستاها شامل داشتن شورا می باشند. برای درستی بیشتر این کلام می توانید با بخشداری چهاردانگه تماس بگیرید.