مصاحبه با خانم مهرانه چهاردهی نوجوان بالادهی و قهرمان کاراته کشور / مصاحبه با خانم مهرانه چهاردهی نوجوان بالادهی که قهرمان کاراته استان مازندران و کشور شده و تاکنون به افتخارات زیادی در رشته کاراته دست یافته است. این مصاحبه در روز ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ در محله زیروان بهشهر (محل سکونت خانواده اش) انجام گرفته و پدر مهرانه خانم هم در بعضی از بخش ها وارد مصاحبه شد و سخنان ایشان را هم درج کرده ایم.

…………………………………………………………………

سادوا: لطفاً خودت را برای ما معرفی کن؟

خانم چهاردهی: من مهرانه چهاردهی فرزند شدیدالله و پدربزرگم مصطفی چهاردهی است. متولد ۱۳۷۹ و ساکن زیروان هستم و الان دانش آموز کلاس پنجم و در دبستان دکتر علیزاده شایق زیروان درس می خوانم.

سادوا: کاراته را از چه سنی شروع کردی؟

خانم چهاردهی: از هفت سالگی و در باشگاه بهار بهشهر شروع کردم  و مربی ام خانم ماه منیر چراغچی بود.

سادوا: چه سبکی کار می کنی؟

خانم چهاردهی: سبک شیتوریوشوکوکای یونیون که یکی از سبک های کاراته است.

سادوا: امسال در مسابقات تهران برای اعزام به ایتالیا هم قهرمان شدی، توضیح می دهی که چرا به این مسابقات اعزام نشدی؟

آقای شیدالله چهاردهی: بخاطر اینکه هزینه دو میلیون و سیصد هزار تومانی این سفر را باید خودم پرداخت می کردم، چون تورنمت بین المللی بود هر ورزشکارباید خودش هزینه ها را بپردازد. من در پایانه نفتی شمال در زاغمرز بهشهر کار می کنم و حقوقم به اندازه ای نیست که بتوانم همه هزینه های سفرهای خارجی را تقبل کنم. البته از طرف فدراسیون کاراته کمی از هزینه را تامین کنم. با توجه به مشکل مالی نتوانستم فرزندم را به ایتالیا بفرستم و قرار شد از طرف فدراسیون کاراته برای دوره های ورزشی به کشورهای آسیای شرقی بروند تا باعث تقویت رزمی و روحیه بچه ها بشود.

سادوا: آیا خودتان می توانید هزینه های مسابقات خارجی را تامین کنید؟

آقای شیدالله چهاردهی: من که نمی توانم همه هزینه ها را بدهم. حداکثر نصف آن را به سختی بتوانم تامین کنم. تعدادی از بستگان خودم و همسرم (خانواده آقای نعمت جعفری قلعه) می توانند بخشی از هزینه ها را تامین کنند. هر کدام از همولایتی ها لطف شان را شامل حال مهرانه بکنند ما استقبال می کنیم. مهرانه افتخار بالاده و منطقه دوسرشمار است و می تواند در آینده به سکوهای قهرمانی بیشتری دست پیدا کند.

 سال ۱۳۸۷ و کمربند آبی

سادوا: مهرانه خانم، تاکنون چه مقام هایی را کسب کردی؟

خانم چهاردهی: تاکنون ۱۲ مقام قهرمانی در سطح شهرستان بهشهر، استان مازندران و کشور و ۴ مدال طلا، ۵ مدال نقره و ۴ مدال برنز کسب کردم:

 1. مدال طلا و عنوان قهرمانی دهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور در تهران، انتخابی جهان در ایتالیا در قسمت کومیته رشته شیتوریوشوکوکای یونیون. ۲۳ و ۲۴ تیر ۱۳۹۰
 2. مدال طلا و عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی شهرستان بهشهر، گرامیداشت هفته دفاع مقدس٫ ۷ مهر ۱۳۹۰
 3. مدال طلا و عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی استان مازندران در قسمت کومیته، وزن ۲۷- کیلو، رده سنی نونهالان. ۳۰ دی ۱۳۸۹
 4. مدال طلا و عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی کاراته شهرستان بهشهر درسال ۹۱-۱۳۹۰
 5. مدال نقره و عنوان دومی مسابقات قهرمانی استان مازندران در قسمت کومیته، وزن ۳۵- کیلو، رده سنی نوجوانان. ۶  آبان ۱۳۹۰
 6. مدال نقره و عنوان دومی مسابقات قهرمانی استان مازندران در قسمت کاتا، رده سنی نونهالان. ۵  آبان۱۳۹۰
 7. مدال نقره و عنوان دومی مسابقات قهرمانی کاراته شهرستان بهشهر. گرامیداشت هفته دفاع مقدس٫ ۷ مهر ۱۳۹۰
 8. مدال نقره و عنوان دومی مسابقات قهرمانی کاراته شهرستان نکا، ۷ مرداد ۱۳۹۰
 9. مدال نقره و عنوان دومی مسابقات چهار جانبه قم / در قسمت کومیته / سال ۱۳۸۸
 10. مدال برنز و عنوان سومی مسابقات قهرمانی کاراته استان مازندران / شهرستان قائمشهر در قسمت کومیته، وزن ۲۷- کیلو، ۱۷ مهر ۱۳۸۸
 11. مدال برنز و عنوان سومی مسابقات چند جانبه شهرستان بهشهر به مناسبت هفته دفاع مقدس، وزن ۲۴-  کیلو، ۳ مهر ۱۳۸۸
 12. مدال برنز و عنوان سومی مسابقات قهرمانی کاراته استان مازندران  در قسمت کومیته ، ۱۱ بهمن ۱۳۸۷٫

سادوا: خوشحالی که مدال آوردی؟

خانم چهاردهی: بله. خیلی خوشحالم

سادوا: وقتی به مسابقات می روی آیا به درس و مشقت لطمه وارد نمی شود؟

خانم چهاردهی: وقتی برگشتم اول به درسم می رسم …

آقای شیدالله چهاردهی: معلمانش در جریان مسابقات هستند و به او کمک می کنند تا با همکاری همکلاسی هایش بتواند درس های عقب مانده را بخواند. خوشبختانه درسش عالی است و خوب درس می خواند و تاکنون مشکلی نداشته است.

سادوا: ورزش کاراته را تا کجا می خواهی ادامه بدهی و آیا می توانی قهرمان کشور و آسیا و جهان بشوی؟

خانم چهاردهی: بله! می توانم

سادوا: پس ما هم امیدواریم روزی شما را در سکوهای آسیایی و جهانی و المپیک ببینیم. شما در بالاده اولین دختری هستی که قهرمان این رشته شدی، دوست داری بچه های بالاده هم در این رشته فعالیت کنند؟

خانم چهاردهی:  بله . آنها باید اول درس شان را بخوانند و بعد همت و تلاش کنند تا موفق شوند.

سادوا: وقتی بزرگ شدی می توانی برای بچه های بالاده کلاس کاراته بگذاری؟

خانم چهاردهی: بله. دوست دارم

سادوا: مسابقات بعدی شما کی و کجا است؟

خانم چهاردهی: ۱۲ اسفند ماه امسال هم در ورزشگاه کارگران تهران برای مسابقات قهرمانی کشوری بین استان ها باید مسابقه بدهم.

سادوا: دوست داری برای مسابقه به کدام کشورها بروی؟

خانم چهاردهی: هر کشوری باشه دوست دارم

سادوا: آیا خاطره ای از مسابقات داری تا برای من تعریف کنی؟

خانم چهاردهی: در مسابقات نکا، حریف ضربه محکمی به کتف و پایم زد و داوران گفتند که نباید ادامه بدهی و من هم گفتم که باید ادامه بدهم و سر آخر پیروز میدان شدم. در همین مسابقات دندانم شکست و از جا در آمد ولی من باز هم به مسابقه ادامه دادم.

سادوا: با سایت سادوا چگونه آشنا شدی که دوست داشتی عکس و خبر موفقیت خود را در آن ببینی؟

آقای شیدالله چهاردهی: از طریق آقای محبوب توبه (عضو شورای انجمن فرهنگی سادوای بالاده) که قدیمها همکلاسی ام بود، در باره مهرانه صحبت کردم و او هم شماره شما را به من داد تا در باره مهرانه در سایت بالاده بنویسید. این شد که با شما ارتباط برقرار کردم.

سادوا: من هم خوشحالم که با سادوا ارتباط برقرار کردید و امیدوارم این مصاحبه و معرفی دخترتان باعث ایجاد انگیزه بیشتر و تشویق ایشان شود و در آینده خبرهای خوشحال کنده بیشتری از ایشان بشنویم و در سایت سادوا منتشر کنیم.

آقای شیدالله چهاردهی: من هم برای شما آرزوی موفقیت می کنم و از شما ممنون هستم که این مصاحبه را برای معرفی مهرانه انجام دادید. 

مدیریت سایت سادوا از همه همولایتی های گرامی که این مصاحبه را می خوانند درخواست می کند که برای رشد و شکوفایی دختر عزیز بالاده و منطقه دوسرشمار که مایه افتخار و سربلندی ما شده است، او را یاری کنند تا بتواند در میادین و مسابقات جهانی شرکت کند. لطفاً برای این منظور  با ما هماهنگ کنید.

 با آرزوی موفقیت برای مهرانه خانم در مسابقات مختلف جهانی

عکس و گزارش: عین اله آزموده / مدیر سایت سادوا

authorنوشته: انجمن فرهنگی سادوا dateتاريخ : ۲۶ بهمن ۱۳۹۰
entry نظرات دیگران در مورد این مطلب

به مهرانه خانم و خانواده محترم ایشون صمیمانه تبریک میگم و با امید موفقیت های بیشتر در زمینه ورزشی و علمی

با سلام
ضمن عرض تبریک به خانواده های محترم چهاردهی و جعفری قلعه ما آمادگی خود را برای شکوفائی این نوجوان عزیز اعلام می کنیم و حاضریم همچنان ناشناس با بضاعتی حتی اندک به این نوجوان بزرگ خدمتی بکنیم که خدمت به او خدمت به دوسرشمار میتواند باشد. با آرزوی موفقیت روزافزون برای این قهرمان بزرگ.
البته لازم به ذکر است که در عمل ارادتمندان دوسرشمار قابل ستایش اند نه در حرف.
……………………………
سادوا: سلام بر آسمان. امید که همیشه در کمک به دیگران پیشقدم شوید و ما هم از شما تشکر می کنیم که دعوت ما را پذیرفتید و اعلام آمادگی کردید.
لطفاً نام و شماره همراه خود را بفرستید تا با شما هماهنگی کنیم. (نام و شماره شما نزد مدیر سایت سادوا محفوظ خواهد ماند)

خیلی خوشحال شدیم و باعث افتخار منطقه هستید به داشتن شما و همه نوجوانان برومند منطقه می بالیم. تبریک ویژه به پدر بزرگوار و مادر محترمه این عزیز

ساداتی تیله بنی گفت

جای بسیار خوشبختی است که این دانش آموز مثل صدها نفر دیگر در گذشته و هزاران نفر در آینده باعث سرافرازی خود و خانواده و افتخاری برای منطقه خواهد بود. آرزوی موفقیت برای ایشان و تبریک به خانواده محترمشان دارم . آقای آزموده، یواش یواش داره کارهای فرهنگی منطقه سنگین و مسولیت دار تر می شه.
…………………………….
سادوا: جناب ساداتی عزیز
خوشبختانه مسایل فرهنگی منطقه دوسرشمار با همت و تلاش دوستان عزیزی چون شما و دیگر عزیزان دلسوز و علاقمندان فرهنگی روز به روز بیشتر در بین مردم جایگاه خود را پیدا می کند. ما هم یک گوشه را بلند کرده ایم و دیگران هم کمک می کنند تا کارهای فرهنگی بهتر دیده شود.

سید علی اکبر ساداتی گفت

سلام مهرانه جان. با شنیدن خبر قهرمانیت بسیار خوشحال شدم و به پسر خاله عزیزم تبریک میگویم.
امیدوارم در تمام مراحل زندگی تان موفق و موید باشید.

سلام به اهالی منطقه
با خوندن این خبر خوشحال شدم و امیدوار که جوانان و نوجوانان منطقه در چنین میادینی فعالیت و شرکت می کنند. من اول به پدر و مادر این دختر عزیزمان تبریک میگم با داشتن و تربیت چنین فرزندی و تبریک ویژه به مهرانه خانوم با این همه تلاش و پشتکار.
آرزوی موفقیت و سر بلندی برای جوانان منطقه و جوانان میهن
یا حق التماس دعا

م. فولادی / از قلعه گفت

به خانواده آقای چهاردهی و جعفرپور تبریک می گیم و آرزوی روزهای بهتری را برای مهرانه خانم داریم. ما باید از این نوجوانان حمایت کنیم تا در سطح جهان بدرخشن و مدال بیاورن.

آفرین عمو جون امیدوارم تو زندگیت همیشه موفق باشی.

علیرضا محمدی پایین دهی گفت

به خانواده این نونهال غرور آفرین تبریک می گویم و از اینکه با همت خویش نام بالاده را پر آوازه نموده اند سپاسگزاریم. آرزوی توفیقات بیشتر برای آن عزیز خستگی ناپذیر از درگاه حضرت حق را مسئلت می نمایم. همچنین از آقای آزموده که مسبب این آوازه و آشنایی شده است سپاسگزارم