گزارش تصویری بیست و هشتمین یادواره شهدای منطقه دو سر شمار در بالاده

برنامه مراسم یادواره ۳۴ شهید منطقه دو سر شمار بخش چهاردانگه ( روستاهای بالاده – پایین ده – تیله بن – قلعه و واوسر ) در ساعت ۱۱ روز پنجشنبه ۶/۵/۱۳۹۰ در تکیه ( مجلس مردانه ) و مسجد ( مجلس زنانه ) بالاده برگزار شد.

ابتدا آقایان علی علینژاد و محمدی واوسری از مسیر « تِک سر » بالاده حرکت کرده و برنامه چاوشی خوانی را به همراه تعدادی از مردم اجرا نموده و به ورودی تکیه رسیدند . این برنامه به پیشنهاد انجمن فرهنگی سادوا و موافقت ستاد یادواره شهدای بالاده و برای اولین بار در مراسم یادواره برگزار شد تا توجه مردم به این مراسم آیینی و مذهبی جلب شده و سنتی فراموش شده دوباره احیاء شود.

مراسم  در داخل تکیه و به مجری گری آقای محبوب توبه بالادهی آغاز شد

تلاوت کلام الله مجید با آوای دلنشین برادر روشندل و نوجوان و قاری ممتاز کشوری جناب آقای محمدرضا دهبندی اذهان را به سوی گشایش بزرگترین مراسم یادواره در بیست و هشت سال گذشته سوق داد. سپس سرود و نماهنگ جمهوری اسلامی ایران بر روی پرده بزرگی به صورت ویدئو پروجکشن پخش شد و حضار به احترام از جای خود برخاستند.

در ادامه اشعار زیبا و صدای گرم شاعر توانمند منطقه آقای امیر حمزه خلیلی واوسری در باره شهید و شهادت باعث گرمی بیشتر مجلس شد .

آقای نعمت اله آزموده چهاردِه محقق بالادهی از کتاب « پیران گفته » ( ضرب المثل های  بالاده و منطقه دو سر شمار ) در مراسم شهدا رونمایی کردند و در سخنانی بیان داشتند که این کتاب حاصل تلاش ۱۵ ساله من و برادرم بوده و قرار است به زودی منتشر شود . این کتاب از مجموعه « دانشنامه تاریخ و فرهنگ بالاده » می باشد که در سال های آینده و به مرور به چاپ خواهد رسید .

سپس حجت الاسلام سید رسول ساداتی بالادهی طی سخنانی از طرف مردم بالاده و خانواده های شهدا به مدعوین ، خانواده های شهدا ، روحانیت ، بخشدار چهاردانگه ، نماینده استاندار و فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی و همه کسانی که با طی مسافت های طولانی در این مجلس حضور یافته بودند