درخواست برای پیدا کردن اصل و نسب یک خانواده بالادهی- بخش نخست/ مهاجرت و کوچ جزیی از سیر تکاملی زندگی بشری محسوب می شود و در طول تاریخ نیز اقوام و خانواده های زیادی در گوشه و کنار دنیا از وطن و زادگاه خود هجرت کرده اند که بعضی دوباره به زادگاه خود برگشتند، عده ای  در گذر زمان هویت قومی و بومی خود را از دست داده و برای همیشه زادگاه خود را به فراموشی سپردند و اما عده ای پس از گذشت سالها، دوباره به دنبال اصل و نسب و وطن خویش می گردند.

روستای بالاده با داشتن طایفه ها، خانواده ها و جمعیت زیاد از آن دسته روستاهایی است که تقریباً ۹۹% خانواده های آن به دشت مازندران و شهرها و روستای دیگر مهاجرت کرده اند و البته خانوداده هایی نیز هستند که بخاطر عدم برگشت دوباره و تغییر نام خانوادگی شان دچار نوعی سر در گمی شده و از خود می پرسند که بالاده کجاست؟ ما متعلق به کدام خاندان و طایفه هستیم؟ بستگان ما چه کسانی هستند؟ و پرسش هایی دیگر. و این افراد بسیار مایل هستند اصل و نسب خود را پیدا کرده و بار دیگر خود را بالادهی بدانند. بعضی از این خانواده ها در سال های گذشته به بالاده برگشتند ولی بعضی دیگر هم چنان به دنبال هویت خانوادگی خود می گردند. تاکنون چهار خانواده با سایت سادوا تماس گرفته و اعلام کرده اند به دنبال بستگان خود در بالاده می گردند که خوشبختانه خاندان قاسم پور (منتسب به شهید محمد قاسمپور) از  طایفه توبه  ای های بالاده موفق به پیدا کردن بستگان خود شده اند. هم چنین در مرداد ۱۳۹۰ آقای سیدمهدی ساداتی از ۳۲ سال موفق شد خانواده خود را در بالاده پیدا کرده و به آغوش گرم خانواده خود برگردد. (لینک خبر: فرزند بالاده پس از ۳۲ سال به آغوش خانواده برگشت)

یکی دیگر از این افراد جستجوگر، آقای «احمد میدانی» می باشند و چند سالی هست به دنبال اصل و نسب و فامیل خود در بالاده می گردند. ایشان چندین بار با مدیر سایت سادوا تماس گرفته و ابراز داشتند که بالادهی هستم و به دنبال خاندان و طایفه خود می گردم و درخواست کمک کرده اند. در یکی از نامه های خود نوشتند:

« من احمد میدانی کارشناس ارشد امور بیمارستان ها و شاغل در بیمارستان زارع ساری می باشم. فرزند مرحوم حسین و ۵۰ سال از عمرم گذشته است. پدرم را که متولد ۱۳۰۱ و کارمند شیر و خورشید سابق در ساری بود در سال ۱۳۵۹ یعنی وقتی که سن ۱۷ ساله بودم از دست دادم. نام پدربزرگم  قاسم و مادربزرگم فاطمه هست. از موقعی که خود را شناختم فکر می کردم پدرم بچه روستای همت آباد ساری می باشد و همت آباد را روستای خودم می دانستم و در حال حاضر نام  تنها