تاکید بخشدار چهاردانگه بر رفع مشکلات منطقه دوسرشمار / نقل از وب سایت وطنم واوسر/ آقای اسماعیل امینی بخشدار چهاردانگه و آقای خلیلی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری در پی بازدید مورخ ۹ مردادماه ۱۳۹۳ از روستای میر افضل (واوسر) طی مصاحبه هایی با وب سایت وطنم واوسر بر رفع مشکلات آب، برق، راه و نیز تامین امنیت اجتماعی منطقه دوسرشمار تاکید کردند. بخشدار چهاردانگه خدمت به مردم فهیم این بخش را یک فرصت طلایی دانسته و گفت: از این فرصت در جهت رضایت مردم، حل مشکلات و محرومیت زدایی این بخش استفاده خواهم نمود.

وطنم واسر: با تشکر از اینکه جهت بررسی مشکلات به این روستا (میر افضل واوسر) تشریف آوردید و وقتتان را در اختیار ما  قرار دادید. آقای بخشدار! در خصوص قطعی، نوسانات و افت ولتاژ برق در این روستاها (بالاده، پایین ده، تیله بن، قلعه، میرافضل و واوسرتو منطقه دوسرشمار) که علاوه بر مشکلات روشنایی و نارضایتی مردم ،گهگاهی هم شنیده شده که این نوسانات موجب خسارتهای مالی ( آسیب دیدن وسائل برقی ) شده، چه اقداماتی صورت گرفته است؟

آقای امینی: بنده به عنوان بخشدار بخش چهاردانگه خدمت به مردم فهیم این بخش را یک فرصت طلایی می دانم و  از این فرصت در جهت رضایت  مردم، حل مشکلات و محرومیت زدایی این بخش استفاده خواهم نمود. به محض دریافت گزارش این نوسانات با پیگیری و هماهنگی انجام شده با مسئولان توزیع برق بخش و استان، برخی از این موارد در روستاهای دهستان پشتکوه رفع  گردیده و یا کاهش پیدا کرده است. لذا با توجه به شناسایی موارد در خطوط انتقال و پست های تو زیع برق از روستای اراء تیمهایی از اداره برق در روزهای آینده به منطقه اعزام و نسبت به حل مشکل اقدام خواهند نمود. علاوه بر اینکه ما مذاکراتی هم با مسئولان استان همجوار سمنان داشتیم تا بتوانیم با لینک نمودن شبکه برقی استان همجوار به خطوط انتقال برق دهستان پشتکوه و یا اتصال شبکه برق از قسمت غربی روستای آغوز گاله به این روستاها، این موارد کاملاً رفع گردد.

وطنم واسر: در خصوص ناامنی ها (سرقت کابل های برق، تیر های فلزی تلفن، وسائل منازل و….) مشکلات درمانی اهالی روستا، پروژه های نیمه کاره بهسازی و زیرسازی راه های ارتباطی منطقه و قطعی مکرر تلفن مکاتبات و پیگیری هایی از طرف شورا و اهالی با بخشداری و نهادهای متولی صورت گرفته است برخود و پیگیری شما با این موضوعات چگونه بوده؟

آقای امینی: با هماهنگی صورت گرفته با شرکت مخابرات قرار شد به جهت جلوگیری از قطعی تلفن در این منطقه یک دستگاه  شارژر تهیه  و در محل  نصب گردد که دیگر پس از قطع برق شاهد قطع ارتباطات تلفنی نباشیم تا مشکلات براحتی قابل پیگیری باشد.

وی همچنین در خصوص مشکلات جاده ای ادامه دادند: ما این مشکلات را قبول داریم و تردد در برخی از این نقاط با سختی انجام می شود و اداره راه نیز در این جهت تلاشهای زیادی نموده است ولی به علت عدم پیمانکار قوی با توان مالی با تجهیزات و ماشین های راهسازی، این روند به کندی انجام می شود و در بعضی موارد نیز متوقف می گردد و امیدواریم که این مشکلات به زودی حل شود.

آقای بخشدار افزودند: پس از اخذ نامه ی شوراهای واوسرنو و میرافضل در خصوص پذیرش بیماران در مرکز درمانی تلمادره این موضوع نیز با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و درمانی مازندران پیگیری شد و قرار شد با هماهنگی شوراها نهایی شود و ما منتظر نتیجه این کار از طرف شورا هستیم.

آقای امینی در پایان در خصوص ناامنی های اجتماعی نیز اظهار داشتند: با توجه به اینکه بررسی این موضوع مر بوط به پاسگاه انتظامی کیاسر می باشد؛ به علت دوری راه و تراکم روستاها در این حوزه،  حضور گشت های پلیس کمتر احساس می شود. لذا با هماهنگی و رایزنی های انجام شده آماده ایم تا بخشی از روستاهای این منطقه که از نظر مسافتی به حوزه تلمادره نزدیکترند در اختیار این حوزه قرا گیرند تا دسترسی و حضور اهالی این روستا ها به پاسگاه انتظامی و ماموران به منطقه راحت تر و سریعتر انجام شود .

و یک سوال از آقای خلیلی رئیس آب و فاضلاب روستایی شهرستان ساری

وطنم واسر: آقای خلیلی! با توجه به نامه شورا در خصوص مشکلات موجود در شبکه آبرسانی و کمبود آب آشامیدنی در این روستا  چه برنامه هایی در دست اقدام دارید؟

آقای خلیلی: این موضوع در روزهای آینده با حضور کارشناسان در محل بررسی می شود و در حد امکان نسبت به تامین خواسته ها و رفع مشکلات اقدام خواهد شد.

IMG_0934 سمت راست: آقای خلیلی رئیس آبفار مازندران و سمت چپ: آقای امینی بخشدار چهاردانگه

IMG_0935

 

authorنوشته: انجمن فرهنگی سادوا dateتاريخ : ۱۴ مرداد ۱۳۹۳
entry نظرات دیگران در مورد این مطلب

با درود فراوان به مسئول یا مسئولین این وبسایت و همچنین مسئولین محترم ادارات و نهادهای منطقه که خیلی ازشون شاکی هستم. البته از برخی نه از همه. مخصوصاً آن دسته که مسئول بخش راه های ارتباطی منطقه هستند، پیمانکارانی مسئولیت بهسازی و آسفالت این راهها رو در اختیار دارن که دلشون اصلا نمیوخاد تمومش کنند. تازه شنیدم که تا مسیر سیاوشکلا بعنوان جاده آسفالته تحویل شد.
آقایان مسئولین محترم! آیا شمایی که زیر این برگه پایان کار را امضا میکنید قبل امضا بازدید کردید که آیا این کار انجام شده یا نه؟ اگر شما دین و ایمان دارید حتماً از درد و رنج مردم این منطقه هم خبر دارید! چرا کاری که انجام نشده را انجام شده میدانید؟ آیا این خیانت در بیت المال نیست؟ متاسفم برای همه تون. این دنیا برای هیچکی نمونده که برای شما بمونه! یقیناً و مطمئناً!!
……………………………………………..
سادوا: همولایتی گرامی آقا سیاوش. سلام.
حکایت جاده ما بس طولانی و دراز و پر از سنگلاخ مثل خودش است و صاف کردن این داستان و جاده نیازمند مدیریت و بودجه هست.
اگر چنانچه مدرک مستندی دال بر تحویل دادن جاده شن ریزی به عنوان آسفالت توسط پیمانکار و مسئولان مربوطه راهسازی دارید حتماً برای ما بفرستید تا بطور جدی از طریق مقامات کشوری پیگیری نماییم و یا شماره تلفن خودتان را بفرستید تا با شما در این باره صحبت کنیم. (نام و شماره شما نزد ما محرمانه خواهد بود)
با سپاس/ منتظر تایید و ارسال مدارک هستیم.