گزارش تصویری همایش در سایه سار چنار کهنسال قلعه / همایش فرهنگی « در سایه سار چنار کهنسال قلعه » با حضور گرم مردم فرهنگ دوست منطقه دوسرشمار (روستاهای بالاده، پایین ده، تیله بن، قلعه، میرافضل و واوسرنو بخش چهاردانگه ساری) در روستای قلعه برگزار شد. این مراسم در ساعت ۱۰ و نیم صبح با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید در مسجد این روستا آغاز و در ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه با خواندن حمایت نامه و ایجاد حلقه انسانی بر گرد چنار به پایان رسید. در این گزارش تصاویری از اجرای مراسم ارائه می شود و محتوای کلامی آن به زودی به اطلاع خوانندگان گرامی خواهد رسید.

این مراسم که با همت و تلاش انجمن های فرهنگی تلسی قلعه و سادوای بالاده برگزار شده، اولین برنامه فرهنگی بزرگ در روستای قلعه می باشد که با استقبال بسیار خوب مردم قلعه و دیگر روستاهای منطقه روبرو شد. تعدادی از مردم فرهنگ دوست روستای واوسرنو که با روستای قلعه حدود ۱۰ کیلومتر فاصله دارد نیز در این همایش حضور داشتند.


بخش اول برنامه که در مسجد قلعه برگزار شد:

سرکار خانم لیلا علیپور از روستای پایین ده، مجری این همایش که با زبان شیرین تبری و به زیبایی و تسلط بسیار عالی آن را اجرا کردند.

قرائت آیاتی از کلام الله مجید در باره درختان و گیاهان و طبیعت و ترجمه آن توسط جناب آقای محمدعلی جعفرپور از روستای قلعه

جناب آقای یاسر فولادی که انجمن فرهنگی تلسی قلعه و فعالیت های آنرا از زمان تاسیس تاکنون برای حضار معرفی کردند

جناب آقای علی عالی قلعه از بزرگان روستای قلعه که در باره سابقه تاریخی و سرگذشت و سن تقریبی چنار قلعه صحبت کردند

جناب آقای مهندس فغانی رئیس اداره محیط زیست شهرستان ساری که برای شرکت در این همایش، از شهر ساری تشریف آورده و سخنرانی کردند و جا دارد تا مراتب سپاس خود را از بذل توجه ایشان به این همایش اعلام داریم.

جناب آقای حاج رمضان خاسب بالادهی داستان منظومی از گفت و گوی بین درخت چنار و بوته کدو را برای حضار