ما از نوع یاسر خاسب در تئاتر ایران یکی داریم / حسین طاهری مدیر کل مرکز هنر های نمایشی مهمان ویژه نمایش هوموریباس به کارگردانی یاسر خاسب بود. به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، طاهری بعد از تماشای نمایش هوموریباس در مصاحبه با خبرنگار سایت خبری تئاتر گفت: نمایشهای یاسر خاسب، خاص و خوب است و ما از نوع یاسر خاسب در ایران یکی داریم. این نمایش او نیز چون دیگر نمایش هایش عالی بود، من به همه آنهایی که می خواهند بخشی از زحمات تئاتری ها و گونه خاصی از تئاتر را ببینند، توصیه میکنم این کار را حتماً ببینند.

 مدیرکل هنرهای نمایشی در ادامه در ارتباط با کمبود امکانات و سالن گفت: در حال رایزنی و مذاکره با نهادها و ارگان هایی که دارای سالن هستند، هستیم تا سالن ها را برای اجرای تئاتر در اختیار ما بگذارند.

او  در ادامه در ارتباط با بودجه تئاتر بیان داشت: چرخه اقتصادی تئاتر لزوما تزریق پول نیست، فرض کنید ما پول نفت را آوردیم و به تئاتر ترزیق کردیم، اما تئاتری که تماشاگر ندارد، به چه درد میخورد؟ ما باید این سیستم را اصلاح کنیم، بهترین مدل آن است که عناصری چون تبلیغات و زمان درست اجرا را جایگزین ان کنیم. این شهر (تهران) ۱۶ میلیون شهروند دارد و اگر تبلیغات درست و اطلاغ رسانی صحیح صورت گیرد و ارگانها و نهادها اطلاع داشته باشند، باید این سالن ها پر از تماشاگر باشد

 گفتنی است: نمایش هوموریباس به کارگردانی یاسر خاسب از تاریخ اول تا ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۳ هر شب ساعت ۱۹ در تالار حافظ به روی صحنه می رود.

 ……………………………………………………

 چهاردانگه نیوز: یاسر خاسب، کارگردان و بازیگر مطرح و بین المللی تئاتر کشور است. ایشان اهل روستای بالاده از توابع منطقه ی دوسرشمار، دهستان چهاردانگه بخش چهاردانگه و متولد شهرستان بهشهر و اکنون ساکن تهران هستند. آقای خاسب تا کنون اجراهای زیاد و موفقی در مقام کارگردان و بازیگر در عرصه ی تئاتر و در سطح بین المللی انجام داده و به چندین کشور برای اجرا سفر کرده اند. ایشان سرپرست گروه تئاتر بدن دیوانه هستند.

در ضمن آقای خاسب فرزند شهید عبدالخالق خاسب، یکی از شهدای گرانقدر بخش چهاردانگه می باشند. پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، برای ایشان در عرصه ی هنری و همه ی عرصه های زندگی آرزوی بهروزی و موفقیت می کند.

عکس از سایت «گروه تئاتر بدن دیوانه» (یاسر خاسب)

author