آسفالت راه سیاوشکلا تا بالاده:‌ شاید یک سال دیگر/ مهندس تور نماینده مهندس اسد مدیرکل راه و شهر سازی استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نرماب دوسر گفت: پروژه راه روستای سیاوشکلا تا بالاده منطقه نرماب دوسر به طول ۲۰ کیلومتر با پیمانکار قرارداد منعقد شده و پیمانکار درحال اجرای پروژه می باشد که چیزی حدود ۶ کیلومتر عملیات خاک برداری تعریض کامل انجام شده است.مهندس تور گفت اگر از نظر تامین اعتبار مشکلی نداشته باشیم این پروژه حدود یک سال دیگر به اتمام خواهد رسید.

وی گفت چون پروژه در منطقه بالادست می باشد عملاً زمستان کار تعطیل می شود و برای فصل بهار سال ۱۳۹۳ کار دوباره استارت می خورد و به احتمال زیاد از امکاناتی که به قالب شرکت های پیمانکاری اداره کل دارد بحث آزاد سازی و برف روبی را خواهیم داشت.

نقل از سایت نرماب دوسر

………………………………………………………………….

سادوا: جناب مهندس تور و پیمانکاران گرامی؛ خسته نباشید و خسته نباشیدی هم بگویم به مردم صبور منطقه نرماب دوسر که سال هاست هم چنان به وعده های مسئولان اداره راه ساری دلخوش هستند و چشم انتظار.

اینکه « جناب تور » دو دلیل اصلی برای به پایان رساندن این پروژه یعنی تامین بودجه و شرایط جوی را بعنوان پیش شرط می آورند برای ما جای هیچ امیدی در به پایان رسیدن این پروژه در آینده ای نزدیک نیست. این چندمین بار است که مسئولان قول آسفالت و تعریض این جاده را داده اند ولی عملشان را ندیده ایم. از پاییز سال ۱۳۹۰ که مردم منطقه از دست مسئولان استان مازندران در عدم توجه به این جاده به جناب آقای مهندس جلیل بشارتی (مشاور محترم قبلی رئیس جمهور و رئیس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور) شکایت بردند و متعاقب آن سفر تابستان سال ۱۳۹۱ ایشان به این منطقه که آقای اسد نیز همراهش بودند، چند متر (و نه کیلومتر!) از این جاده آسفالت شده است؟ هر سال وقتی بهار و تابستان می شود نداشتن بودجه و ندادن پول به پیمانکار باعث تعطیلی کار و تعویض پیاپی پیمانکاران پروژه می شود (مثل تعطیلی یک ماه و نیم تابستان امسال) و در پاییز و زمستان هم بارش برف و باران و عوامل جوی باعث تعطیلی خودبخودی پروژه می شود. مردم محروم این منطقه همه ساله چشم براه رسیدن دستگاه های راهسازی تا بالاده هستند ولی انگار مسئولان اداره راه مازندران پس از صرف دو سال وقت و تخصیص می